Prodej vajec

Čerstvá vejce z volného výběhu na trávě

Naše slepice mají celoročně možnost volného výběhu venku. Díky volnému pohybu jsou zachovány přirozené vlastnosti (např. hrabání, hnízdění, socializace), což pozitivně působí na duševní psychiku slepiček a dále také na kvalitu vajec. Vajíčko se řadí mezi tzv. superpotravinu, která svým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů přispívá ke zdravému životními stylu. Jenže, není vejce jako vejce a je nutné vybírat ta kvalitnější. Je dokázané, že mezi nejkvalitnější patří, práva ta od slepic z volného výběhu, kde je zachovaný jejich přirozený vývoj. Skvělá chuť a barva žloutku je dána nejen zobáním zelené trávy a pobytem na čerstvém vzduchu, ale také čerstvostí vajec. Naše nosnice jsou navíc krmeny kvalitním krmivem bez přidaných barviv a jiných látek a chovány pod neustálým dozorem veterinární správy. Takže pokud Vám záleží na tom, co jíte nebo si „jen“ chcete pochutnat na skvělé vaječnici, případně upéct krásně žlutý a nadýchaný piškot jako od babičky, vyzkoušejte naše vajíčka. Za čerstvost a kvalitu ručíme.

Podle dostupných zdrojů je v České republice v rámci registrovaných hospodářství chováno v klecových systémech až 90,24% nosnic, v hale na podestýlce přibližně 9,53% nosnic, s volným výběhem 0,08% a v tzv. ekochovech pouhých 0,15% nosnic. Lze říci, že naše vajíčka z Farmy Valcha patří k vzácnému a ojedinělému produktu na českém trhu.

Více informací a zajímavosti o vejcích:

Dodávka vajec do gastro podniků

Kvalitní jídlo si zaslouží kvalitní potraviny a vejce je již od pradávna jednou ze základních surovin pro vaření i pečení. Restauracím, pekařstvím, cukrárnám a dalším gastro podnikům nabízíme možnost pravidelné dodávky čerstvých vajec z volného chovu. Pro bližší informace nás kontaktujte, rádi zodpovíme Vaše dotazy.

Prodej vajec u nás na Farmě Valcha

Vždy čerstvá vajíčka můžete zakoupit po telefonické domluvě přímo na Farmě Valcha.  Pro objednávku volejte na telefonní číslo +420 725 280 968. Jak se k nám dostanete, naleznete na kontaktní stránce.

Vejce jsou ručně sbíraná a značená, jsou netříděná, různých velikostí.

Cena na dotaz.